Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie zamykają się drzwi kierowcy - mróz..??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie zamykają się drzwi kierowcy - mróz..??

    Najluźniej pewnie będzie na niebieskim.

  • #2
    Nie zamykają się drzwi kierowcy - mróz..??

    Mam pytanie (od razu przepraszam, jeśli było podobne). Rano , gdy chcę otworzyć samochów - nie ma problemu. Drzwi sie otwierają, ale już zamknąć się ich nie da. Wygląda to tak jakby ten mechanizm (zapadka) jakoś nie zaskakiwał i drzwi sie nie zatrzaskują. Raz udało mi się troche ręcznie mechaniz rozruszać, ale dziś po 24 h nie włącznia silnika, dałem za wygraną, bo drwzi nie mogłem zamknąć. Dodam, że wcześniej, jak samochód sie rozgrzał - nie było problemu o raz ,że pozostałe drzwi zamykają sie normalnie.
    Co radzicei? Trzeba coś nasmarowac, dać do warsztatu, czy jest inny problem?
    Nowy klubowicz wita wszystkich pozostałych!

    Komentarz


    • #3
      U mnie wystarczyło wcisnąć klamkę zewnętrzną na położenie pierwotne. Tak jakby zamarzła od wewnątrz i nie wskakiwała sama jak ją pociągałem, żeby otworzyć drzwi.

      Komentarz


      • #4
        Jak otworzysz drzwi to widzisz część zamka mechanizm zamykający taki nosek zapadka jeśli dostała się tam woda nie jest nasmarowane lub zabrudzone w mrozy ta zapadka nie powraca do stanu wyjściowego. Zamykając auto gdy drzwi zamykasz ta zapadka powinna blokować drzwi gdy jest zamarznięta nie robi tego i drzwi się nie blokują. Pozostaje wyczyścić jak się da i dojdzie wszystko wkoło tej zapadki i rozruszać a przy cieple wyjąc zamek i dokładnie wyczyścić przesmarować białym smarem technicznym
        tu masz drzwi z pokazanym zamkiem i wnęką gdzie jest ta zapadka
        Link

        Komentarz


        • #5
          A rozgrzanie suszarką, a potem WD 40 tam popsikać - może być ?
          Nowy klubowicz wita wszystkich pozostałych!

          Komentarz


          • #6
            Ja miałem dokładnie to samo przedwczoraj, po kilku dniach postoju :? . No, trwało to z pół godziny, zanim się odblokowało. Przez ten czas rozgrzewałem samochód, odrobinę odmrażacza prysnąłem za zapadką, od strony zewnętrznej klamki (wiem, że to nie służy mechanizmom, ale musiałem jakoś wyjechać, a przynajmniej zamknąć samochód. Do tego jeszcze wsiadłem, przymknąłem drzwi, zostawiając niewielką szparę, w którą wsadziłem allegrową dmuchawę z grzejnikiem 150W 8) . Straszne grzanie to nie było, ale ciepłe powietrze z wnętrza plus ten grzejnik, prosto na zamek, to już było coś przy -10°C na zewnątrz. A co jakiś czas dużym wkrętakiem delikatnie próbowałem wbić zapadkę. Jak już się domknęła, to jeszcze parę razy - również z największą delikatnością :wink: - trzasnąłem drzwiami przy zamkniętej zapadce. No i jak na razie podziałało, nawet po 20h postoju przez noc. Ale za parę dni przy tej pogodzie, to grom wie, co będzie. Może latem się wezmę za rozbieranie tego zamka - chociaż jak znam siebie, to dopiero następnej zimy, jak znów się zacznie kaszanić. Na razie spróbuję dorwać smar biały w sprayu i prysnąć we wszelkie dziurska dookoła zapadki. Raczej nie zaszkodzi, a jak nie pomoże, to chyba rzeczywiście rozbebeszę.

            [ Dodano: Pon 30 Sty, 12 11:09 ]
            Zamieszczone przez kaczka41
            A rozgrzanie suszarką, a potem WD 40 tam popsikać - może być ?
            Powinno pomóc - a jeżeli masz gdzie podłączyć suszarkę, to już raczej nie ma opcji, żeby nie puściło
            :
            : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
            :
            : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
            : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
            :

            Komentarz


            • #7
              wd 40 to tylko na chwilę pomaga w zamkach to tak jak odmrażacze chwilowe ,wyczyścić najlepiej denaturatem, przedmuchać sprężonym powietrzem i przesmarować delikatnie smarem białym a jak masz miejsce to najlepiej wyjąć zamek i zrobić porządnie raz a dobrze

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X